Wynajem-mikrobusow.warszawa.pl – jak wygląda praca kierowcy

Wynajem-mikrobusow.warszawa.pl - jak wygląda praca kierowcy

Fach jako dobrze wyszkolony kierowca wymaga od nas dużej ilości elementów. Odpowiedni charakter i zdolności psychofizyczne. Tym bardziej jeżeli funkcjonujesz w przewozie ludzi lub oferujesz wynajem busa wraz z kierowcą. Istotna jest na pewno umiejętność zachowania zimnej głowy. Wiele młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy ile nerwów kosztuje ten zawód. Za każdym razem gdy wspominam że jestem zawodowym kierowcą słyszę o to lekka praca na sto procent jesteś zadowolony. W momencie gdy rozpoczynam o niej gadać ludzie rozumieją gorszy obraz tego biznesu. Postaram się opisać jak naprawdę prezentuje się praca kierowcy.

Najbardziej istotna jest odporność psychiczna. Piszę to całkiem serio. Podczas całego dnia wożenia pasażerów można posłuchać rzeczy fajnych jak i tych niemiłych. Pasażerowie nie wiedzą że czasami zwyczajnie nie masz humory na tzw small talk. Często znajdzie się ktoś kto będzie próbował zagadać. Możesz wyjść na dużego gbura i mu nieodpowiedzieć lub zebrać się w sobie i zostać tym miłym kierowcą z busa. Trzeba także pamięć że jest jeszcze ciągła koncentracja. Wożąc pasażerów nie możesz sprawić aby dopadł cię moment zawahania. Odpowiadasz za osoby które wieziesz dlatego musisz być ciągle skoncentrowany.

Wiele badań wykazuje że profesjonalni kierowcy posiadają refleks na poziomie człowieka w wieku 25 lat. To nie żarty. 40-50 letni mężczyzna pracujący jako kierowca ma szybkość reakcji na poziomie osoby w wieku 25 lat. Jest to ogromnie ważne w tej pracy bowiem kilkanaście milisekund może ochronić życie Twoje i ludzi na pokładzie. Trzeba też dostrzec że zawód kierowcy nie skończy się w chwili kiedy ostatni pasażer opuści samochód. To ciągłe sprzątnie busa po pracy i ogarnianie go na następny dzień. Niestety ludzie nie dbają o to co nie należy do nich. Jeżeli myślicie że przesadzam wybierzcie się kiedyś na bazę autobusów albo busów po pracy i sprawdźcie co tam się wyprawia.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 18.09.2018 18:59:53)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 19.02.2017 08:47:27)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz