Wyjazdy dla firm – kiedyś i dziś

Wyjazdy dla firm - kiedyś i dziś

Stereotyp wyjazdów integracyjnych dla firm

Jest wiele firm które stawiają na wyjazdy dla firm. Atrakcje te często mają taki sam wydźwięk – motywują albo nagradzają. Wszelkiego rodzaju badania regularnie udowadniły że ten proces się sprawdza. Główne narzędzia używane przez właścicieli firm to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Warto wiedzieć, że nie wystarczy wybrać grupy wybitnych pracowników i posłać ich w ciepłe kraje lub do ekskluzywnego kurortu. Konieczny jest na to pomysł.

Przeszłość która przeszkadza

Wyjazdy firmowe maja złą sławę w naszym kraju. Pogląd że takie wyjazdy to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest powtarzany od wielu wielu lat. Taki obraz wyjazdów firmowych działał w naszym kraju do końca 2010 roku. Jednak kryzys i nowe trendy w kierowanie biznesem odmieniły sposób przygotowywania wyjazdów firmowych. Obecnie szef nie chce aby jego podwładni spożywali alkohol. Zależy mu na podnoszeniu kwalifikacji i edukowaniu pracowników. Dlatego też ewoluował sposób organizowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne zmieniły się w wyjazdy integracyjne i incentive.

Nowa jakość

Uparci mogą powiedzieć że przemieniła się tylko nazwa a wszystko inne zostało po staremu. Nie jest to prawda. Zachodnie trendy wchodzące na nasz biznes sprawiły, że właściciele firm bardzo skrupulatnie przykładają się do tworzenia planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób jego ludzie mogą spróbować cliffjumpingu, surfingu, jazdy konnej czy wyczynowej jazdy samochodem. Oprócz czystej rozrywki na imprezach można poznać trenerów którzy mówią o rozwijaniu samego siebie. Ostatnio bardzo modne są różnego rodzaju szkolenia biznesowe które podnoszą kwalifikacje pracowników.

Kilka słów na koniec

Można dostrzec że czasy się zmieniły. Imprezy które były konkretnie zakrapiane alkoholem przekształciły się w ciekawe wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Szef nie chce rozpijać swoich pracowników zależy mu na ich rozwoju i podwyższaniu kompetencji. Prawda jest taka że skuteczny pracownik to lepsze wyniki a nagrody pozwalają budować oddanie wobec firmy. Obraz imprezujących korporacji można wyrzucić do kosza. aktualnie liczy się coś zupełnie innego. Oczywiście widoczne są jeszcze przypadki wyjazdów znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 04.10.2017 21:10:30)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 18.11.2016 11:16:43)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz