Www.adwokatpytlewski.pl

Www.adwokatpytlewski.pl

W chwili obecnej z uwagi na bujny i szybki rozwój gospodarczy doszło do zmniejszenia problemów ze znalezieniem pracy w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej. Ongiś prawdziwym problemem było odnalezienie wartej uwagi pracy za godziwe wynagrodzenie. Dlatego większość z nas podejmowała zatrudnienie poniżej swoich kompetencji oraz za bardzo niskie wynagrodzenie. Z tego względu dochodziło do licznych konfliktów gdzie koniecznym było odwoływanie się do aparatu państwowego w trybie przewidzianym przez obowiązujące ustawy. Celem zaś było uzyskanie ochrony prawnej przez pracowników. Ilość spraw pracowniczych rozpoznawanych przez sądy oraz przyjmowanych przez kancelarie adwokackie była tak duża, że sądy nie nadążały z ich rozpoznawaniem. Mimo tego i tak mniejszość pracowników chciała się odwoływać do sądów i oczekiwać na werdykt. Często zapadający dopiero po kilkunastu miesiącach od zakończenia stosunku pracy.

Obecnie z uwagi na dalsze rozwinięcie rynku pracy ilość spraw pracowniczych znacznie zmalała. Kancelaria od prawa pracy – specjalizująca się w sprawach pracowniczych – posiada niekwestionowane doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Niewątpliwie zostało ono nabyte wtedy, gdy ilość sporów pracowniczych była znaczna. Poprzedni okres minął, natomiast zdobyte wówczas doświadczenie prawnicze pozostało.

Także dzisiaj dochodzi do sporów na linii – pracownik – pracodawca lecz nie są to już sprawy o tak drastycznym wydźwięku i skutkach prawnych jak te prowadzone kilka lat temu. Teraz często jest tak, że adwokat w drodze przed sądowych negocjacji osiągnie zamierzony przez pracownika cel.

Dlatego warto ryzykować i walczyć o swoje prawa pracownicze.


Ocena: 4,6/5 (5 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 02.04.2022 10:04:03)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz