Spróbujmy określić czym jest moda?

Spróbujmy określić czym jest moda?

W dzisiejszym świecie nowoczesna kobieta (nawet już ta najmłodsza) odczuwa potrzebę żeby pięknie i modnie prezentować się na co dzień. Potrzeba jest ta tak duża, że można spotkać już nawet kilkuletnie dzieci, które dumnie chodzą po ulicach w kolekcjach popularnych marek i stylistów. Zwiększająca się ilość portali o modzie, kolorowych czasopism a także kobiet, które prowadzą swoje blogi publikując genialne pomysły na ubiór każdego dnia tylko potwierdzają rosnącą potrzebę bycia modną.

Podejmując temat mody powinno się na początek zaczerpnąć wiadomości i zdefiniować czym w ogóle jest moda? Czy da się to jasno i prosto zdefiniować? Na podstawie różnych źródeł moda jest potrzebą naśladowania innych osób i utożsamiania się z nimi. Według informacji by istniała moda musi być grupa ludzi, która jako pierwsza rozpoczyna naśladowanie czegoś lub wzoruje się na np. ubiorze – jeśli naturalnie mówimy o modzie w ubiorze. Rodzi się pytanie – skoro moda to potrzeba swego rodzaju wzorowania się to co w przypadku osób, które uważają się za indywidualności i nie zamierzają naśladować niczego co jest obecnie? Czy w takim razie te osoby nie są modne?

Obecnie trudno w ogóle określić jakie trendy panują i co jest modne a co nie było i nie będzie. Głównym modnych ciuchów i pomysłów są gwiazdy i wszystkie osoby świata rozrywki. Bez wątpienia najbardziej na modę wpływają kolorowe czasopisma jak również popularni projektanci. Mimo tego powstało coś co nazywa się: „street fashion” czyli modą ulicy. Jak wygląda i czym się charakteryzuje? Jest to pytanie na które nie ma prostej i jasnej odpowiedzi. Najłatwiej po prostu zajrzeć na popularne portale o modzie i obejrzeć zdjęcia właśnie z street fashion i samemu przekonać się w jaki sposób wygląda.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 18 (ostatnio: 03.01.2021 10:37:07)
  • yahoo: 7 (ostatnio: 11.03.2017 01:52:44)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz