Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe – idealne na zimę.

Zimą noszenie okularów z korekcją nie jest miłym ani wygodnym rozwiązaniem. Bez wątpienia powinniśmy zainwestować w soczewki kontaktowe. Tylko jakie szkła kontaktowe będą najlepsze dla nas w okresie zimowym? Może kolorowe soczewki bądź soczewki toryczne? Nie!!! Najlepszym rozwiązaniem wydają się być soczewki kontaktowe jednodniowe. Dlaczego? Zimą do oczu wpadają płatki śniegu, które nie są krystalicznie czyste, a więc przenoszą na soczewkę zabrudzenia, które mogą być trudne do usunięcia; kiedy wpadnie nam płatek śniegu do oka, możemy przetrzeć je i niechcący wysunąć z niego soczewkę – utrata soczewki jednodniowej nie wiąże się z wielkimi kosztami; materiały z jakich wykonane są soczewki kontaktowe dobrze przystosowuje się do oka, nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach – nie ma więc mowy o żadnym dyskomforcie w związku z ich użytkowaniem zimą.

Zalety soczewek, które mają istotny wpływ w okresie zimy (porównanie do okularów korekcyjnych):

1. Soczewki nie zaparowują! Podczas mrozu w przeciwieństwie do szkieł kontaktowych okulary non stop są zaparowane.

2. Szkła kontaktowe to idealne rozwiązanie na stok! Podczas jazdy na nartach czy snowboardzie można dodatkowo założyć gogle, które w połączeniu z soczewkami zawierającymi filtr przeciw promieniowaniu UV, będą stanowiły idealne połączenie w ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Poza tym otrzymujemy lepszą jakość widzenia, a widziany obraz nie jest zniekształcony, jak to bywa podczas noszenia okularów.

3. Od soczewek kontaktowych nie odbija się światło, które by nas oślepiało. Taki problem mają osoby używające okularów słonecznych. Jest on większy właśnie w zimie, gdyż śnieg odbija bardzo dużo promieni słonecznych, bo aż 85%.

Do wyboru mamy bardzo szeroką gamę soczewek kontaktowych firm: Ciba Vision (rodzina soczewek Focus Dailies), Bausch& Lomb (rodzina soczewek Soflens), Coopervision (soczewki Proclear 1 Day oraz Biomedics 1 Day) oraz Johnson& Johnson (soczewki 1 Day Acuvue)

Jeżeli więc chcesz przestać nosić okulary i chcesz wybrać soczewki kontaktowe odpowiednie dla siebie zapraszamy do naszego sklepu internetowego Lensbase.


Ocena: 4,5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 34 (ostatnio: 01.09.2021 17:24:20)
  • yahoo: 8 (ostatnio: 18.08.2017 14:04:17)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz