Producenci łodzi motorowych

Producenci łodzi motorowych

Jachty żaglowe
Jacht jest łodzią, która najczęściej służy do rekreacyjnego pływania. Jednym z najpopularniejszych typów jest jacht żaglowy. Charakteryzuje się niniejszym, że jego zasadniczym napędem jest żagiel, chociaż czasem ma jeszcze silnik. Jest to najbardziej klasyczny rodzaj, przez wielu uważany za najmniej kłopotliwy w sterowaniu.
Jachty żaglowe różnią się miedzy sobą ze względu na konstrukcję. Można je podzielić na cztery główne grupy: jachty balastowe (balast gwarantuje stateczność poprzeczną), jachty mieczowe (wyposażone w ruchomy płat nośny – miecz), jachty balastowo-mieczowe (połączenie wcześniej wspomnianych konstrukcji) oraz jachty wielokadłubowe (stateczność zapewniona pływakami połączonymi pokładem). Tego typu jachty mają też różne zastosowania. Oprócz wcześniej wspomnianego rekreacyjnego pływania służą jeszcze do udziału w regatach. Kadłuby jachtów żaglowych są zrobione z różnorodnych materiałów: drewno, metal, żelbet i laminaty (włókno szklane, węglowe lub borowe). Ze względu na typ zbiornika wodnego możemy je podzielić także na jachty śródlądowe, morskie i oceaniczne.
Ceny czarterów jachtów żaglowych zazwyczaj uważane są za przystępne. Zdecydowanie potrafią dostarczyć najwięcej żeglarskich emocji, a własną klasycznością zadowolą większość miłośników podróży wodnych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 08.10.2022 13:46:21)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz