Porady dla biur rachunkowych

Porady dla biur rachunkowych

Otwierając własny interes najczęściej stajemy przed wieloma nowymi problemami. Jednym z takich dylematów jest wybór uczciwego biura rachunkowego. Na co należy zwrócić uwagę wybierając księgową? Czym się kierować? Na te i inne pytania związane z tym tematem postaram się odpowiedzieć razem z Karoliną reprezentującą serwis Biura rachunkowe Elbląg. Wierzę, że po tym tekście wszystko będzie dla was oczywiste.

Pierwsza rzecz, o której musisz pamiętać to, że żyjemy w erze informacji. Działa to na naszą korzyść bo o wiele prościej jest prześwietlić biuro rachunkowe. Wystarczy poszukać opinii o danym księgowym. Taka informacja może nam na początku ułatwić selekcje. Po początkowym rozeznaniu oferty pora na weryfikację sprawy i umówienie spotkania.

Na umówioną wizytę w biurze rachunkowym powinieneś przygotować sobie pytania, które pozwolą określić czy to biuro jest warte zainteresowania i czy dobrze traktuje swoich klientów. Oto garść przykładowych pytań:

Kompetencje – zapytaj o nieTo ważne pytanie jakie powinieneś zadać. Czy biuro posiada aktualny certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów? Masz prawo do tej informacji. Powinieneś sprawdzić czy serio jest aktualny oraz to czy jest autentyczny.Sprawdź ubezpieczenieDruga najważniejsza rzecz, o która powinieneś zapytać. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej czyli inaczej OC. Jeżeli biuro ma wykupione OC jest dobrze. Jeżeli dojdzie do tego że składka ubezpieczenia jest duża to jest bardzo dobrze. Dzięki temu wiesz, że biuro jest etyczne i dobrze traktuje swoich klientów. Zapytaj od podejścieTrzeci istotny element wyboru biura rachunkowego – podejście do klienta. Indywidualne podejście do klienta w tej branży jest bardzo ważne. Dobrze współpracuje się z kimś kto rozumie Twoją sytuacje i w razie problemów wie co i jak. Takie podejście stosuje się przeważnie w mniejszych biurach. Duże firmy księgowe z racji duże ilości obsługujących podmiotów często traktują je przedmiotowo.O kilka słów poprosiliśmy też Karolinę Nowakowską ze strony Biura rachunkowe Elbląg„Wybierając biuro rachunkowe najważniejsze jest ubezpieczenie OC oraz aktualny certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów. Jeżeli biuro nie chcę się tym pochwalić lub unika odpowiedzi na takie pytania możesz z góry założyć, że coś jest nie tak. Prowadząc firmę jednoosobową wybierz małe biuro zaowocuje to lepszą relacją z księgową.”


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 30.06.2017 21:05:35)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 26.08.2016 19:01:57)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz