Pompa do oleju hydraulicznego

Pompa do oleju hydraulicznego

Odpowiednio zaadaptowany układ dystrybucyjny do pojemnika z olejem nie jest zadaniem prostym, przy doborze części do pojemnika towarzyszy nam sporo wątpliwości. Dodatkowym pytaniem jakie sobie zadajemy jest wydajność pompy. W ofercie kluczowych wytwórców można odszukać pompy o przepływie od 55 do ponad 90 litrów na min. Opłata za takie urządzenia waha się w zakresie od kilkuset pln do 1200 pln. Jeśli w jednostce posiadamy mnóstwo maszyn w których pojemność pojemnika przekracza 100l należałoby pomyśleć nabycie pompy 230V o dużej wydajności, skróci to znacząco trwanie tankowania.

Istotną sprawą jest adekwatny dobór pompy. Na wstępie możemy pominąć z pomp sprowadzonych z chin, co prawda są one o wiele tańsze od swoich europejskich odpowiedników ale równocześnie o wiele mniej wytrzymałe.

Dodatkowym dylematem jest wybór licznika paliwa, tu możemy wybierać między licznikami analogowymi, które mają licznik tankowania jednorazowego i licznik sumujący, czułość takich przepływomierzy wynosi +/- 1%. Bardziej zaawansowane liczniki elektroniczne oprócz zegara chwilowego i sumującego tankowanie dysponują również pamięć kilu lub kilkunastu poprzednich tankowań, można je dodatkowo zastosować do skomplikowanych układów zarządzania paliwem.

Dodatkowo do dystrybutora paliwa musimy dopasować dobry filtr paliwa wąż dystrybucyjny i pistolet nalewowy, jednak te moduły muszą być odpowiednio do pompy

Podsumowując przed zakupem musimy bardzo szczegółowo przemyśleć zakup każdego modułu do naszego zbiornika do paliwa Zacznijmy od pompy, następnie separatora węża pistoletu do paliwa, licznika do oleju ewentualnie złączek i redukcji


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 11.03.2019 15:54:47)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz