Pieczątki online

Pieczątki online

Pieczątka w JDG
Harmonijnie z Polskim ustawodawstwem, posiadanie pieczęci firmowej przez Jednoosobową Działalność Gospodarczą (JDG) nie jest prawnie wymagane. Taki obowiązek zjawia się tylko przy formach mających oddzielną osobowość prawną jak spółki. Nie oznacza to, iż nie warto posiadać poniekąd pieczęci firmowej.
Typy pieczątek
Podstawowym typem który spotkamy będzie pieczęć firmowa. Będzie szczególnie przyspieszać adresowanie listów, lecz co równie istotne, zwiększy profesjonalizm działalności w odbiorze w czasie wystawiania faktur lub pism firmowych. Mimo braku wymogu formalnego, zdarza się iż poniektóre banki wyczekują posiadania pieczęci na przykład w czasie starania się o kredyt firmowy.
Szczególnie niejednokrotnie w JDG spotyka się pieczęcie funkcjonalne, są to wszelakiego typu datowniki, pomagające zapanować nad terminami wpłynięcia dokumentów, czy nadania daty tworzonym pismom. Równie rozpowszechnione są wszelkie gotowe teksty jak: „ZAPŁACONO”, „GOTÓWKA”, „MPP” czy choćby „TOWAR WYDANO”. Są to dodatkowe oznaczenia dokumentów (głownie sprzedażowych), jakie zwiększają szybkość obsługi kontrahentów oraz dodają profesjonalnego wyglądu całej transakcji.
Gdzie wyrobić?
Można udać się do punktu stacjonarnego, jednak jest to czasochłonne zadanie, tudzież niejednokrotnie poniekąd 2-3 krotnie droższe od własnej alternatywy. O mnóstwo taniej oraz szybciej, jest wyrobić pieczątki online, co dodatkowo daje nam czas na sprawdzenie wersji roboczej zaproponowanej przez zakład. Czas realizacji zlecenia zdalnego umie (razem z wysyłką) zamknąć się w 24h.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz