Piec Co – co powinieneś wiedzieć?

Piec Co - co powinieneś wiedzieć?

Wybór efektywnego kotła do domu jednorodzinnego to podstawa. Po pierwsze pozwala to odłożyć pieniądze po drugie poprawia komfort mieszkania. Sporo ludzi nie wie jednak jak wybrać odpowiedni piec do domu. Wielu sprzedawców nie chce powiedzieć że moc kotła powinna być dostosowana do potrzeb energetycznych domu. W tym wpisie spróbuje państwu przedstawić kilka rad które mogą pomóc w zdobyciu dobrego kotła do domu.

Na starcie powinniśmy ustalić jaki piec nas interesuje. Jeżeli wybierasz paliwo stałe powinieneś ogarnąć że wybór ten to dopiero pierwszy etap. Kotły na paliwo stałe dzielimy na trzy rodzaje. Są to kotły spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych pieców posiada swój rodzaj rozpalania i funkcjonowania. Spalanie górne jest techniką skomplikowaną do opanowania jednak nieskomplikowana budowa takiego kotła sprawia że jest on niedrogi dlatego stać na niego większość ludzi. Urządzenie spalania dolnego to dobry wybór dla osób które chcą rozpalić raz i móc tylko dosypywać paliwa. kocioł z podajnikiem to najbardziej wygodne urządzenie ale posiada pewne wady. Po pierwsze nie każde paliwo stałe nadaje się do takiego kotła oraz jest droższe od pozostałych dwóch.

Nim kupimy idealny rodzaj kotła dla siebie dobrze by było wziąć pod uwagę potrzeby energetyczne domu. Leciwe budownictwo potrzebuje większych nakładów energii niż nowe. Dlatego w czasie etapu projektowania weź pod uwagę z jakiego rodzaju ogrzewania chcesz korzystać. Starsze domy mają zapotrzebowanie 100W na metr kwadratowy. Nowe budownictwo tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa idealnym zakupem będzie piec dolnego spalania a dla nowego piec z podjanikiem.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 14.08.2018 07:41:18)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 22.02.2017 22:23:28)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz