Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

Laseroterapia, określana też „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, na przestrzeni której emitowane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, a jego rozciągłość jest dokładnie zaplanowana i trwa najdłużej do 20 minut.

Wskazaniem do stosowania zabiegu laseroterapii są przede wszystkim:

– problemy dermatologiczne,

– różnego rodzaju blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tzw. „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu na przykład w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. W porównaniu do tego, jak potężny jest ból, dopasowuje się rodzaj i moc promieniowania, czas i liczbę zabiegów, i sposób naświetlania.

Na czym polega działanie zabiegu laseroterapii?

Wpływ zabiegów laserowych na Klienta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna i biostymulująca. Uśmierzenie bólu odbywa się dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających objawy. Likwidacja stanów zapalnych w organizmie i obrzęków odbywa się dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych i przyspieszeniu mikrokrążenia. Przeciwnie zaś działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek i na produkowanie włókien kolagenowych.

Racja, tak jak w przypadku każdego innego zabiegu, tak i w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego stosowania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom podczas ciąży,

– podczas wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– i u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 05.11.2017 01:01:55)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 02.09.2016 03:35:53)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz