Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego służy ?

Wyjaśniającniezwykłość limonki kaffir przynależy rozpocząć od tego, że można ją spotkać pod różnorodnymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Aczkolwiek bez względu na to, jak się ją nazwie zawsze należy do rodziny flor cytrusowych – jestogromnie cytrusowa i pachnąca.

Liście limonki typu kaffir są mocnym pierwiastkiem dań w kuchni orientalnej. Limonka kaffir jest nadzwyczajnie aromatyczna i bardzo orzeźwiająca, lecz kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i świetliste a w środku: szorstkie i blade. Wystarczynieco potrzeć liść, aby zwietrzyć intensywny zapach. Świeże liście limonki kaffir trzymają swoją jakość trzymane w lodówce przez co najmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto dorzucić, że pachnące liście kafiru są zbyt twarde, aby konsumować je w naturalnej formie – przeważnie dodaje się je w ostatniej fazie pichcenia. Wiele tajskich wzorów wręcz potrzebuje tego, by wykorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można sporządzić i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Zdołamy zdziałać: różne zupy np. Tom Yum, mieszane potrawy smażone, sałatki na podstawie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na normie pokrewnej do zastosowania naszych swojskich liści laurowych. Można dania przygotować z ich udziałem poprzez wrzucanie liści razem bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Pociągającym projektem jest także zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi posługiwać się chińską metody smażenia na gorąco rozgrzanym oleju tzw. stir fry – też będzie mógł twardo wykorzystać w niej kaffir liście.

Gdzie można nabywać kaffir?

Jeszcze do niedawna kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z niemożliwym, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej współcześnie każdy może to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego miejsca jest choćby pastry.com.pl – dobry sklep online.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 06.05.2018 19:49:42)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz