Liceum w Nowym Sączu

Liceum w Nowym Sączu

Zespół Szkół Katolickich w Nowym Sączu zapoczątkował działalność powołaniem Społecznego Katolickiego Liceum ogólnokształcącego w 1993 roku z inicjatywy Tadeusza Ramsa, pierwszego dyrektora a oprócz tego nauczyciela w świeżo powstałej placówce. Była to pierwsza tego typu szkoła w diecezji tarnowskiej, która ma na celu połączenie skutecznej a oprócz tego praktycznej edukacji z wychowaniem młodzieży w duchu pobożności, szacunku do tradycji a oprócz tego Kościoła Katolickiego. Od 2000 roku patronem szkoły jest błogosławiony Piotr Jerzy Frassati, którego beatyfikował św. Jan Paweł II. Liceum ma status szkoły niepublicznej, lecz dającej absolwentom te same uprawnienia co szkoła publiczna. ZSK zapewnia indywidualne podejście do każdego ucznia, a oprócz tego możliwości rozwijania przez niego swoich pasji a oprócz tego uzdolnień, zwłaszcza w bez zarzutu rozwiniętej sekcji artystycznej.

Przez bez liku lat w ZSK działało również Gimnazjum, które zakończyło swoją działalność od roku szkolnego 2018/2019 z uwagi na zmiany w systemie szkolnictwa. Ciekawymi składnikami szkoły są natomiast naturalnie unikalne Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych a także Ogólnokształcąca Szkoła muzyczna II stopnia, które pozwalają połączyć naukę w gimnazjum a oprócz tego liceum w jednej placówce wystawiającej państwowe świadectwa.

Uczniowie tych szkół mają bez liku przedmiotów artystycznych, teraz propozycja skierowana jest do utalentowanych w zakresie muzyki a oprócz tego innych sztuk pięknych. W ramach dopełniania artystycznej oferty edukacyjnej w ramach zespołu szkół istnieje również Katolickie Liceum Plastyczne dla głównie utalentowanych w odniesieniu do malarstwa, rysunku a oprócz tego wszelkich form pokrewnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 22.01.2019 19:23:38)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz