Kursy

Kursy

Brak pracy to poważny problem dla każdego człowieka w dzisiejszych czasach. Zatem są prowadzone niezliczone kursy dla tych osób. Jest taki program społeczny, funkcjonuje w ten sposób, że ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób słabiej przygotowanych. Program ten ma za zadania szkolić osoby bez pracy.

Nie wnikajmy tutaj w krytykę tego typu przeciwdziałania bezrobociu, bo nie jest łatwo ocenić jednoznacznie ten stan rzeczy. Prawdą jest, że każdy ma ten temat swoje zdanie. Jednak z wielu doświadczeń urzędów pracy w Polsce wynika, że wydane pieniądze na ten cel są dobrze wydane i skutkują ponownym zatrudnieniem danej jednostki.

Z kolei ci którym nie udaje się znaleźć po szkoleniu pracy mogą odznaczać się mniejszą chęcią do pracy.

Informacje odnośnie prowadzonych kursów można znaleźć na stronach internetowych Powiatowego Urzędu Pracy. Osobiście sądzę, że szkolenia tego typu są niezwykle przydatne, ale sporą przeszkodą jest małe doświadczenie osób po kursie. Niestety rynek pracy już dawno to stwierdził i przeszkodą dla tych osób jest brak doświadczenia. Osoby zatrudniające nie chcą ludzi świeżo po kursie, bo ludzie tacy nie mają wymaganego doświadczenia a więc zamiast pożytku są nie jednokrotnie tylko szkody. Dla przykładu podam tutaj kursantów, którzy przeszli kurs operatora koparki. Zaraz po kursie bez doświadczenia zdarzało się, że operator koparki potrafił rozwalić kable elektryczne kiedy kopał co powiększyło znacznie koszty ponoszone przez pracodawce. Dlatego tak trudno zaraz po kursach bez doświadczenia znaleźć pracę. Jeśli chodzi o pracę związaną z budowlanką to jest tam wymagane duże doświadczenie, minimum trzy letnie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 28 (ostatnio: 11.05.2019 21:39:07)
  • yahoo: 57 (ostatnio: 10.02.2018 03:50:52)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz