Księgowa radzi

Księgowa radzi

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo wybrać biuro rachunkowe. Wiele zależy od tego co konkretna firma ma do zaoferowania i czy ma odpowiednie kwalifikacje. Aktualnie wszystko ma znaczenie. Rozpoczynając od kawy jakie firma udostępnia na spotkaniu do oceny jakości umiejętności i podejścia do klienta. Nikt nie chce powierzać swoich pieniędzy firmie która nie budzie jego zaufania. Warto się zastanowić jak wybrać biuro rachunkowe.

Dobra księgowa to taka która posłucha problemu i pomoże. Z przykrością muszę stwierdzić że takich na rynku jest coraz mniej. Aktualnie format korporacyjny i pseudo profesjonalizm dopadł większość. Nie każdy jednak wie że małe biura rachunkowe traktują swoich klientów całkowicie inaczej niż te średnie i ogromne.

Decydując się na biuro rachunkowe możesz zwrócić uwagę na parę ważnych elementów. Po pierwsze sprawdź czy dane biuro ma Certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów. Jest to elementarny dokumentu który świadczy o legalności działań biura. Drugim istotnym elementem jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Czyli mówiąc prościej to popularne OC. Takie ubezpieczenie to dla klienta zabezpieczenie które gwarantuje że w razie problemów nie poniesie żadnych dużych kosztów. To bardzo ważne bowiem mimo zatrudnienia biura rachunkowego za błędy w rozliczeniu odpowiada podatnik a nie biuro.

Poza kwestiami biznesowymi istotne jest to aby biuro obsługiwało indywidualnie każdego klienta. Profesjonalna księgowa wie kto jest jej klientem i jakie problemy dany przedsiębiorca posiada. Księgowość nie może być wykonywana taśmowo. Fundamentem sprawnie działającej współpracy jest prawidłowa relacja której nie da się zbudować od tak.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 07.01.2018 23:39:46)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 03.02.2018 17:09:28)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz