Kotły.olsztyn.pl – sposób na wygodne ogrzewanie

Kotły.olsztyn.pl - sposób na wygodne ogrzewanie

Ogrzewanie chaty to istotny element projektu. Dlatego dobrze jest rozważyć w jakiej technologi chcesz ogrzać swój dom. Wybór jest ogromny i skomplikowany. Istotne są przecież koszty eksploatacji które zależą od kosztów inwestycji. Idzie się w tym zagubić. Dlatego warto czasem podpytać osobę doświadczoną która z chęcią odpowie na trudne pytania. Specjalnie dla was mam dziś kilka prostych rad które ułatwią wybór odpowiedniego sposobu grzania domu.

Na wstępie warto przypomnieć o tym że wybór ogrzewani musi mieć miejsce na poziomie projektowania. Odnosi się to do planowania miejsca na kotłownie oraz całej instalacji. Drugim istotnym aspektem jest opracowanie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Wartość w tym przypadku zależy od wielkości domu oraz tego ile włożymy w ocieplenie budynku. Można wspomnieć że idealna izolacja może zniżyć koszty późniejszej eksploatacji nawet o 30 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej ekskluzywnych sposobów grzania domu jest ogrzewanie elektryczne. Te rozwiązanie jest o tyle dobre że nie wydzielamy trujących gazów czy pyłów. Instalacja jest prosta i wygodna w obsłudze. Wszystkim sterujemy poprzez kontroler który nawet małe dziecko będzie wstanie wyregulować. Grzanie elektryczne ma swoje minusy. Sporym minusem jest koszt użytkowania instalacji. W momencie gdy dom jest źle ocieplony to opłaty za elektryczność będą horrendalne. Mniejszym problemem jest koszt instalacji. Ceny zaczynają się od 25 tysięcy złoty.

Tańszą alternatywą ale równie wygodną jest grzanie gazowe. Piece gazowe mają to do siebie że pracują praktycznie same. To wszystko dzięki użyciu współczesnej technologii. Kotły gazowe tak samo jak ogrzewanie elektryczne oferują łatwy kontroler który można dowolnie programować. Wracasz późno z pracy i nie ma kto rozgrzać mieszkania? Nic trudnego ustawiasz kocioł w taki sposób aby ogrzewanie zaczęło się 40 min przed Twoim powrotem. Kotły gazowe można podzielić na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie mogą zaoszczędzić na paliwie ale są sporo droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 30.09.2018 11:56:49)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 07.02.2017 03:10:23)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz