Kilka rad na zabawy dla dzieci

Kilka rad na zabawy dla dzieci

Początek września dla większości osób oznacza koniec lata. Nie mówię tu o końcu kalendarzowym chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dzieciakami. Przydługie letnie dni zaczynają robić się coraz krótsze. Dla większości rodziców idąca wielkimi krokami jesień jest problemem bowiem co robić z dzieckiem kiedy za oknem pada deszcz? To pytanie które systematycznie widnieje na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Zademonstruję wam kilka pomysłów które zamienią wasze podejście do jesiennych dni.

Po pierwsze musisz pamiętać że nie możesz wypełniać wolnego czasu dziecka nowymi technologiami. To niebezpiecznie popularny trend który zarazem jest bardzo szkodliwy. Wielokrotnie udowodniono już że nowe technologie mają szkodliwy wpływ na rozwój dziecka. Maluszek spędzający długie godziny przed telewizorem lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego istotne jest przygotowanie rozrywki dziecku w mokre dni, w których nie może wyjść do kumpli na dwór.

Twój dom nie musi być nudne. Zapamiętaj dziecko ma duża wyobraźnię wystarczy ją prawidłowo rozochocić. Za oknem mokro a Tobie marzy się piknik? Nie ma problemu! Zorganizuj koszyk z jedzeniem, rozłóż koc i baw się z dzieckiem w piknik. Bardzo szybko zapomnisz o tym że jesteś na dywanie. Ten sam pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić morze. Pomysłów jest wiele nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Ciekawym pomysłem są gry planszowe. Siadając do gry z dzieckiem wybierz taka która posiada coś edukacyjnego w sobie. Poprawienie języka? Scrabble! Dobre liczenie? Monopol! Gry planszowe super rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią być złodziejami czasu. To ciekawy pomysł na mokre dni. Nie bądź złym rodzicem i baw się ze swoim dzieckiem.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 06.05.2017 07:47:09)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 01.09.2016 02:13:20)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz