Kasy fiskalne dla prawników

Kasy fiskalne dla prawników

Osoby wykonujące zawody prawnicze najczęściej decydują się na zakup małego, przenośnego urządzenia rejestrującego. Wysokiej jakości drukarki i kasy dla prawników 2013 roku nierzadko są dostosowane specjalnie do potrzeb przedstawicieli tego zawodu.

Podatnik wykonujący zawód prawnika zasadniczo powinien mieć kasę fiskalną, o ile tylko świadczy swoje usługi na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych. Gdy potrzebne są wysokiej jakości kasy fiskalne Warszawa ma do zaoferowania naprawdę wiele profesjonalnych punktów sprzedaży. Zastanówmy się więc, jaka kasa fiskalna będzie najlepsza dla prawnika.

Mała kasa dla prawnika

Osoby wykonujące zawody prawnicze najczęściej decydują się na zakup niewielkiej, lekkiej kasy przenośnej. Takie urządzenie można łatwo przetransportować na przykład z kancelarii do sądu i z sądu do klienta. Na przykład niewielka kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ na dobrą sprawę zmieści się w teczce, a nawet w kieszeni. Z kolei urządzenie fiskalne Novitus Nano Lex dedykowane adwokatom można swobodnie zmieścić w torbie i nie trzeba go podłączać do źródła prądu.

Paragon tylko dla osoby prywatnej

Oczywiście prawnik ewidencjonujący sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej nie musi rejestrować w tej sposób obrotu wynikającego ze świadczenia usług dla urzędu. Klientem w takim przypadku jest podmiot gospodarczy, a nie osoba prywatna, w związku z czym nie ma konieczności drukowania paragonu fiskalnego. Prawnicy mogą też korzystać ze zwolnienia z kas fiskalnych, jeśli ich roczny obrót nie przekroczy kwoty 20.000 zł netto.


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 26 (ostatnio: 24.08.2021 19:10:34)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 21.09.2016 01:43:44)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz