Http://psychologiapar.pl/

Http://psychologiapar.pl/

Blog „Psychologia Par” to dzieło dwojga specjalistów pracujących na co dzień z parami, które się zmagają różnych trudności w swoim związku. Twórcy strony w lakoniczny sposób uwidaczniają klasyczne scenki z życia małżeństw i par. Pokazują na czym polegają pułapki, w które w większości wypadków wpadamy i jakie są inne, bardziej efektywne rozwiązania. Ogromnym atutem portalu są przezabawne rysunki wykonane przez samych psychoterapeutów – początek związku.

Gwałtownie rosnąca renoma bloga dowodzi, że przedmiot psychologii związków i rozwiązywania trudności coraz bardziej ludzi ciekawi. Przede wszystkim kwestie związane z podziałem wpływów i władzy we wzajemnej komunikacji wywołują dużo komentarzy czytelników bloga. Twórcy przeprowadzili bardzo intrygujący wywiad z doświadczoną psychoterapeutką-superwizorem na temat podziału zadań i rolach, jakie zajmujemy będąc w relacji. Znaczącym i trudnym momentem dla małżeństwa jest czas pojawienia się dziecka – i temat ten doczekał się dużej ilości komentarzy użytkowników.

Autorzy podkreślają też to, że bardzo często w związkach spodziewamy się, że to partner/ka ma się zmienić i wykonać całą pracę. Taka postawa nie tylko nie daje żadnych plonów, ale także całkiem wyklucza możliwość wykorzystania psychoterapii małżeńskiej. Dużą oglądalnością cieszą się posty, które pokazują, w jaki sposób dbać o romantyzm i wrażliwość w relacji, jak pamiętać o tym, co nas złączyło, jak nie pogrążyć się w negatywizmie i wzajemnych pretensjach. Odsłania to, że w głębi serca zatrzęsienie osób marzy o szczęśliwych i długotrwałych relacjach, w których to co dobre przeważa trudne chwile.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 25 (ostatnio: 03.06.2019 05:01:57)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 11.06.2016 10:23:31)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz