Firmy Hojo.pl

Firmy Hojo.pl

Nieustający brak porządku w mieszkaniu, a domownicy nie przejawiają chęci do porządkowania? Prawdopodobnie to najczęstsza przyczyna domowych nieporozumień. Jak więc zdopingować lokatorów do porządkowania rzeczy w mieszkaniu? Przed taką próbą sił mierzy się chyba każdy kto mieszka na stancji.

Czasami, że nie pomagają rozmowy, a nakładanie się niewielkich uwag często prowadzi na nawet większe, domowe awantury. Bez sensu jest kłócić się o bałagan w mieszkaniu, mądrzejsze bywa wykształcenie u domowników nawyku sprzątania, idealnie po każdej czynności. Pokazywanie innym domownikom przykładu np. sprzątania mieszkania, jest dobrą motywacją. Brak jednak lepszej niż zachęcenie do sprzątania razem.

Skutecznym systemem jest wprowadzanie drobnych kontraktów z partnerem, współlokatorami, a nawet dzieciakami. Np. niech będzie to wspólny posiłek. Jedna osoba gotuje pod warunkiem, że reszta posprząta kuchnie.”Odkurze czy mógłbyś w tym czasie pozmywać?” – tak postawione pytania są prośbą, z której niegrzecznie jest się wyłgać, mając na uwadzę, że druga osoba wykonuje coś dla innych domowników.

Jeszcze jedną metodą jest angażowanie wsółlokatorów sprzątanie razem, co potwierdza się przy generalnych porządkach. Wspólne sprzątanie nie tylko idzie sprawniej i szybciej, ale ćwiczy prace zespołową i potrafi być dobrym spoiwem. Zarezerwuj weekendowy dzień na sprzatanie razem z innymi. Czemu nie zrobić tego przy dobrej muzie? Nie tylko mieszkanie będzie błyszczeć, ale także wspólnie spędzicie czas na obowiązkach, przy których zwykle obecność innych bywa rzadkością. Życzymy naszym czytelnikom sukcesów w utrzymywaniu porządku w waszym zaciszu domowym. Jesteśmy przekonani, że dacie radę przekonać domowników do porządkowania przestrzeni wokół siebie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 29 (ostatnio: 20.12.2021 10:46:15)
  • yahoo: 18 (ostatnio: 17.02.2018 13:35:24)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz