Depresja u dzieci i młodzieży

Depresja u dzieci i młodzieży

Naukowcy już od kilkudziesięciu lat starają się, aby przeanalizować przyczyny depresji, niestety niezupełnie się to udało. Niewątpliwie na zachorowalność wpływają faktory genetyczne, pomimo tego nie determinują one zachorowania, a tylko powiększają jego niebezpieczeństwo.

To zaburzenie nastroju zdaje się być wskutek tego dość wielopłaszczyznowe i powodowane przez dużo rozlicznych faktorów, pomiędzy którymi przebiegają liczne związki. Depresja poporodowa jest przeto nieco enigmatycznym schorzeniem, jednakże wiele już o niej wiemy. Najpopularniejsze objawy depresji są widoczne na wielu poziomach umysłowości człowieka. Jej zródeł poszukujemy nie tylko w genetyce, ale też i w sposobie egzystowania, czyli negatywnym myśleniu sprzężonym z pewnym rodzajem osobowości. Ludzie chorzy na to zaburzenie nastroju mają tendencje do negatywnego myślenia o sobie samych, czują negatywne emocje w stosunku do „ja” i często są podorządkowani aprobacie innych. Mają obraźliwe sąd o sobie i parę ujemnych opinii na ich temat, prawdopodobnie zdoła zachwiać ich całościowym poczuciem prywatnej wartości, a zatem już krótka droga do choroby psychicznej. Jeśli doda się do tego wyuczona bezradność, czyli poczucie, że złe zdarzenia w życiu chorego są nieuniknione i cokolwiek by on nie poczynił i tak będzie skazany na porażkę. Przestaje się z tej przyczyny wysilać się, ale wciąż myśli… Do tego trzeba dodać w dalszym ciągu zanik zdolności odczuwania przyjemności i w tym momencie mamy klęskę w postaci rozmyślań samobójczych, a dążeniem do ich wcielenia w życie. Takie pokłosie depresja gromadzi na co dzień w setkach regionów świata, a jest w stanie ona opanować.

Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale depresja u dzieci i młodzieży również występuje. Jest ona powodowana wpływem czynników zewnętrznych, takich jak przemoc domowa i nadmierne stresy oraz przyczynami genetycznymi. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko może być chore, nie czekaj dłużej na to, aż depresja się rozwinie, bo to zaburzenie nastroju może przerodzić się w coś jeszcze gorszego na przestrzeni lat. Nie bagatelizuj nigdy żadnej z chorób, lepiej iść do lekarza o ten jeden raz zbyt dużo niż zbyt mało. Depresja poporodowa to nie powód do tego, by uważać się za złego rodzica.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 15 (ostatnio: 08.07.2021 23:40:11)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 07.06.2016 13:53:54)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz