Czy regeneracja turbosprężarek to dobre rozwiązanie?

Czy regeneracja turbosprężarek to dobre rozwiązanie?

Od czasu do czasu zdarza się, że wóz z turbosprężarką nagle traci moc. Dotychczasowe podnoszenie prędkości zaprzestaje być płynne. W takim wypadku wskazane jest skontrolować turbinę – być może konieczna będzie regeneracja. Co powinno wzbudzić naszą czujność – jeżeli idzie o motory z turbo? Zasadnicza kwestia to tak zwane „pobieranie” oleju – innymi słowy: nie widzimy nigdzie wycieków, a co pewien czas musimy dodawać olej.

Za regenerację turbosprężarek odpowiedzialne są następujące działania:- śrutowanie czyli czyszczenie turbiny i pozostałych fragmentów z zabrudzeń i rdzy,- szkiełkowanie korpusu aluminiowego przy pomocy szklanych kulek,- wymontowanie naruszonych i zużytych części. Nie w każdym wypadku konieczna jest wymiana wirnika lub koła kompresji. Solidny komplet naprawczy i oprzyrządowanie do wyważania są kluczem do sukcesu.

Zatem, czy wskazane jest oszczędzać na wymianie lub regeneracji turbosprężarki w renomowanym warsztacie, który od lat obsługuje zadowolonych klientów.

Jak przebiega regeneracja turbin? Nie stosując powikłanych określeń, wolno rzec, że jest to przywrócenie urządzeniu fabrycznych wskaźników technicznych, dzięki czemu tego typu turbiny da się kolejny raz instalować w samochodach. Jak to możliwe, że wracają one do poziomu funkcjonalności sprzed awarii?

Turbosprężarki nie należą do tanich części samochodowych, toteż jeżeli rozpatrujemy regenerację turbiny wskazane jest zadabać o wyszukanie fachowca, który przeprowadzi pełną naprawę kompleksowo i z użyciem urządzeń wysokiej jakości. W tym wypadku rzeczywiście korzystniej będzie dopłacić nawet paręset złotych, dostać gwarancję i spać bezproblemowo, zamiast męczyć się, że za jakiś czas być może przydarzyć się to samo.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 18 (ostatnio: 06.04.2021 11:10:56)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 04.07.2016 22:18:37)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz