Co to takiego to Tłumaczenie Kabinowe

Co to takiego to Tłumaczenie Kabinowe

Jeśli ktoś miał kontakt z tłumaczem symultanicznym , podczas gdy wykonywał on swoją pracę to na pewno wie, że jego zawód wymaga skupienia. Spotkania bywają bardzo stresujące ze względu na osoby , którzy się na nich pojawiają, są to często wysoko postawione persony świata biznesu . Dlatego doświadczenie i odporność na napięcie psychiczne powinny być cechą każdego tłumacza kabinowego. Umysł dobrego tłumacza powinien potrafić przenieść się s stan alfa, dopiero wtedy jesteśmy zdolni przez dłuższy czas wysilić się na tyle by oferować zebranym gościom wysokiej jakości przekład . Większe spotkania trwają nawet 10 godzin, jeśli natomiast konferencja trwa krócej, można z klientem rozliczyć się na podstawie stawki godzinowej.

W przypadku tłumaczenia konsekutywnego, prelegent zapomina najzwyczajniej o obecności tłumacza, dlatego tłumacz musi zmagać się ze zbyt długimi fragmentami do przełożenia . Tłumaczenie konferencyjne stosowane jest zwykle na prestiżowych konferencjach oraz kongresach biznesowych, w których bierze udział szersze grono osób. Od strony praktycznej tłumaczenie konferencyjne wygląda tak : wykładowca wygłasza mowę, która następnie wędruje wprost do uszu tłumacza, a ten natychmiast przekłada tekst na język, którym posługują się goście. Zbiór informacji przetłumaczonych w kabinie przez tłumacza, jest kierowany do odbiorców zgromadzonych na sali oraz, jeśli to konieczne, do wykładowcy posługującego się zestawem słuchawkowym.

Tłumacze kabinowi wykonują swoją profesję najczęściej jako wolni strzelcy. Przeważnie są to persony wykwalifikowane w tłumaczeniach konferencyjnych. Jeśli już chcemy zostać tłumaczem symultanicznym musimy również pomyśleć, jak zdobyć odpowiednie kontakty, aby dołączyć do grona profesjonalnych tłumaczy. Niektórzy tłumacze konferencyjni decydują się zdać egzamin przeprowadzany w Brukseli, aby następnie podjąć pracę właśnie w strukturach unijnych .


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 20.08.2019 15:02:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz