Budynek ekologiczny Pixel

Budynek ekologiczny Pixel

Budynek Pixel został wzniesiony w miejscu dawnego browaru o nazwie CUB w Australii. Projekt był przedmiotem intensownej dyskusji i spekulacji, których efektem było uzyskanie wielobranżowego opracowania. Pixel Building jest obiektem spełniającym duże oczekiwania , które wiążą się z dwrażaniem technologii odzyskiwania wody oraz naturalnego schładzania budynku. Budynek jest z całą pewnością budynkiem ekologicznym i ekologiczny oraz zeroenergetyczny. Całe zapotrzebowanie na energię do ogrzania jest bilansowane energią wytwarzaną w budynku, również w dużym stropniu zapotrzebowanie na chłód do klimatyzacji pokrywane jest z własnych zasobów.

Technologie użyte w budynku Pixel stanowią jeden z najbardziej nowoczesnych metod odzysku wody jaki do tej pory stworzono. Budynek został zaprojektowany tak, aby zapewnić autonomiczność związaną z zapotrzebowaniem na wodę. Woda deszczowa jest magazynowana z ekstensywnego zielonego dachu obsadzonego endemicznymi roślinami i trafia do doniczek wokół elewacji budynku. Trzciny znajdujące się w donicach wstępnie filtrują wodę. Następnie kieruje się ją do zasobnika zlokalizowanego pod budynkiem. Stamtąd jest zużywana na potrzeby nawadniania roślin lub kieruje się ją do systemu filtrów , a dalej jako szara woda do spłuczek w toaletach. Woda poddana filtracji odwróconej osmozy może być używana jako woda pitna.

Odpady, które nie mogą być poddane oczyszczeniu, są składowane w zbiorniku w którym w wyniku fermentacji beztlenowej jest produkowany biogaz. Jest on z kolei używany do wytwarzania ciepłej wody oraz do klimatyzowania budynku. Metody schładzania jest wspomagany systemem przewietrzania w nocy.

Z pewnością budynki energooszczędne są prośrodowiskowe, korzystne również dla użytkowników. Osoby mieszkające w takich obiektach mniej chorują i mają dużo lepsze samopoczucie.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 25 (ostatnio: 14.08.2021 18:06:58)
  • yahoo: 6 (ostatnio: 30.08.2016 18:32:08)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz